Jūsų klausimas yra rimtas ir sunkus, iš esmės jis apie Dievo valią ir žmogaus laisvę. Kodėl Dievas leidžia žmonėms daryti nuodėmes, tokias kaip žudymai, paleistuvystė, alkoholizmas, narkotikai? Ar Jis negali to sustabdyti? Ar Jis nenori to padaryti? Ar Jis visiškai abejingas mūsų kančioms ir pasekmėms?
Aš negaliu duoti išsamaus ir galutinio atsakymo į šį klausimą, nes tai yra Dievo paslaptis ir mes negalime visiškai suprasti Jo plano ir tikslų. Bet galiu pasidalinti keletu minčių, kurios man padeda pažvelgti į šią problemą iš krikščioniškos perspektyvos.
Pirma, turime prisiminti, kad Dievas yra visagalis ir visažinis. Jis gali viską padaryti ir Jis žino viską. Jis žino mūsų mintis ir pažįsta mūsų širdis. Jis žino mūsų praeitį ir ateitį. Jis žino mūsų nuodėmes ir jų priežastis. Jis žino mūsų poreikius ir troškimus. Jis žino mūsų galimybes ir ribas. Jis žino mūsų sielvartus ir džiaugsmus.
Antra, kad Dievas yra geras ir mus myli. Jis myli mus be sąlygų ir be ribų. Jis myli mus tokius, kokie esame, bet ne todėl, kad darome nuodėmes. Jis taip mus myli, kad atidavė savo vienintelį Sūnų už mus numirti ant kryžiaus. Jis myli mus tiek, kad siunčia mums Savo Šventąją Dvasią, kuri mus veda į tiesą ir padeda mums augti tikėjime.
Trečia, kad Dievas yra teisingas ir šventas. Jis yra tobulas ir tobulybės šaltinis. Jis yra mūsų Kūrėjas ir Valdovas. Jis yra mūsų Teisėjas ir Gelbėtojas. Jis yra mūsų Tėvas ir Draugas. Jis yra mūsų Autoritetas ir Pavyzdys.
Ketvirta, turime prisiminti, kad Dievas sukūrė mus pagal savo atvaizdą ir panašumą. Tai reiškia, kad Jis suteikė mums laisvę pasirinkti tarp gero ir blogo. Tai reiškia, kad Jis suteikė mums atsakomybę už mūsų veiksmus ir jų padarinius. Tai reiškia, kad Jis suteikė mums garbę bendrauti su Juo ir tarnauti Jam.
Penkta, kad mes gyvename puolusiame į nuodėmę pasaulyje. Tai reiškia, kad mes esame paveikti nuodėmės ir jos pasekmių. Tai reiškia, kad mes esame silpni ir klystame. Tai reiškia, kad mes esame paveikti blogio jėgų ir priešininko gudrybių.
Šešta, kad Dievas vykdo Savo planą pasaulyje ir mūsų gyvenimuose. Jis neleidžia blogio be priežasties ar be tikslo. Jis naudoja blogį kaip būdą išbandyti mūsų tikėjimą ir ištobulinti mūsų charakterį. Jis naudoja blogį kaip būdą parodyti savo gailestingumą ir malonę tiems, kurie kenčia ar klaidžioja.