„Atsakymai į svarbiausius klausimus“ -tai klausimų ir atsakymų svetainė. Paprastai kalbant - čia žmonės užduoda klausimus apie gyvenimą ir kiti žmonės į juos atsako! Už kiekvieną klausimą bei atsakymą galima balsuoti - daugiausiai balsų gavę iškyla į viršų, tad jums jau nebereikia eiti per visus puslapius su nevertinga informacija, kad juos surastumėte.
„Atsakymai į svarbiausius klausimus“ nėra tradicinis forumas - į klausimus turi būti įmanoma atsakyti, o ne tik be galo ginčytis. Prašau perskaityti iki galo šias taisykles prieš pradėdami naudotis šia svetaine. Pabandėme jas kiek įmanoma sutrumpinti, bet jei ypač tingite skaityti, tai bent jau perskaitykite visą paryškintą tekstą (ir nesiskųskite, jei jūsų įrašai bus pašalinti arba neigiamai nubalsuoti). Ačiū!
Šioje svetainėje 4 svarbiausios sritys:
Naudokitės įprastomis etiketo
normomis: būkite mandagus, nesiginčykite. Nerašykite VIEN TIK DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS, nenaudokite per daug šauktukų ar klaustukų. Rašykite taisyklingais sakiniais- ne šnekamąja kalba, nes trumpųjų žinučių stiliumi ir ne labai ilgais sakiniais.
Nekartokite tų pačių klausimų: Prieš paklausdami pirma paieškokite - gal toks klausimas jau buvo užduotas. Kai rašysite klausimą, pasirodys pasiūlymai panašių klausimų - pasižiūrėkite pirma ir į juos.
Nekartokite tų pačių atsakymų: Jei į klausimą jau atsakyta, tai nereikia vėl atsakinėti, nebent pateiktas atsakymas yra neteisingas ir jūs jį galite reikšmingai pataisyti. Tiesiog balsuokite geriausią(-ius) atsakymą(-us). Tai ypač taikytina klausimams ir atsakymams, kuriems jau sukako nemažai mėnesių/metų - ten rašykite tik tuomet, jei pateikti atsakymai jau paseno. Taip pat pastebėkite, jog dažnai būna, kad daugiau žmonių parašo atsakymus per trumpą laiką - tai visiškai normalu, nes rašydami jie dar nematė, kad ir kiti tuo pat metu rašo atsakymą į naują klausimą.
Venkite komentarų ne į temą: Komentarai skirti tik tam, kad paprašytumėte klausiusio patikslinti savo klausimą, arba atsakiusio - savo atsakymą, jei nėra pilnai aišku, ką žmogus nori pasakyti, arba jei jie padarė klaidą. Komentarai nėra skirti diskusijų plėtojimui - diskutuokite pokalbių skiltyje.
Klausimo pavadinimą rašykite aiškų: Pavyzdžiui 'Prasmės klausimas'
nelabai ką pasako, bet Kokia žmogaus gyvenimo prasmė?
yra aiškesnis pavadinimas. Pasistenkite kad pavadinimas (klausimas vienu sakiniu) būtų vienas pilnas sakinys (jo ilgio riba gana didelė).
Atsakinėkite tik atsakymo laukelyje: atsakų laukelyje rašykite savo atsakymą, o komentarų laukelį naudokite tik taip, kaip nurodyta aukščiau.
Nenaudokite per daug paveikslėlių: Per daug paveikslėlių visiems sulėtins puslapių užkrovimą, todėl nenaudokite jų tik dekoravimui. Nedėkite paveikslėlių didesnių nei maždaug 350x350 pikselių.
Naudokite su klausimu susijusias žymes: Žymės - tai raktažodžiai, kurie klausimą priskiria tam tikroms kategorijoms, pavyzdžiui: santykiai, meilė. Jie leidžia peržvelgti visos su šia tema susijusius klausimus. Kelių žodžių žymėse žodžiai sujungiame brūkšneliu, pvz. amžina-meilė
arba tikras-tikėjimas
. Nauji
vartotojai turi naudoti jau sukurtas žymes (jos atsiranda po žymų langeliu- tiesiog pasirinkite jas pelytės paspaudimu).
Kokybė svarbiau už kiekybę: Čia mes vertiname kokybę - tiek klausimų, tiek ir atsakymų. Jei kažkiek skirsite pastangų tam, kad gerai suformuluotumėte savo klausimą, tai labiau tikėtina, kad gausite gerus atsakymus. Ir panašiai su atsakymais - jei pasistengsite, tai greičiausiai jūsų atsakymas bus geresnis už kitų žmonių atsakymus.
Neatsakinėkite į klausimus, kurie neatitinka šių taisyklių: Jei užduotas klausimas pažeidžia šias taisykles (pvz. užduodamas jau anksčiau užduotas klausimas) - prašome jūsų neatsakinėti į jį. Tiesiog jį pažymėkite, kad moderatoriai atkreiptų dėmesį į jį.
Klausimai turi būti svarbūs: Gal tai ir taip aišku, bet prašome, kad nuoširdžiai klaustumėte tik svarbių jums klausimų. Pvz. klausimai apie mėgstamą patiekalą čia nedera.
Jokių apklausų: Klausimai tokie, kaip kad Koks jūsų mėgstamiausias Biblijos vertimas?
yra per daug atviri ir neaiškūs, kad būtų naudingi kitiems. Juos galite aptarti pokalbių kambaryje.
Venkite trivialių klausimų: Nereikia čia klausti to, ką lengvai galime susirasti patys. Pvz. Kiek knygų yra Biblijoje?
.
Nuoroda - tai ne atsakymas: Kitaip sakant - kai tik tai įmanoma, atsakymas turi būtų pilnas vien iš savęs. Jei atsakymui reikia ilgo sąrašo arba labai daug smulkmenų, tuomet priimtina dėti nuorodą į kitą svetainę. Kitu atveju viską surašykite atsakymo laukelyje.
Tiesiogiai nekopijuokite didelius teksto gabalus iš kitų puslapių : Galite pacituoti fragmentus iš kitų svetainių (tuomet eilutę pradėkite simboliu > ), bet jei tik įmanoma - parašykite ką nors savo žodžiais. Taip pat pastebėkite, kad internetinės nuorodos į šaltinius nėra būtinos, ypač, jei atsakymas paprastas.
Kai jau minėjome aukščiau, galite balsuoti užklausimus ir atsakymus. Jei matote įdomų klausimą - balsuokite už jį teigiamai. Jei matote tikrai blogą klausimą - balsuokite neigiamai. Neigiamas balsavimas yra retesnis, nes jie paprastai būna pažymimi dėl taisyklių pažeidimo (žiūrėkite žemiau).
Jei pamatėte gerą ir teisingą atsakymą - balsuokite už jį teigiamai. Jei pastebėjote neteisingą atsakymą - balsuokite neigiamai. Daugiausiai teigiamų balsų gavęs atsakymas pakils į viršų tam, kad kiti pirmiausia matytų teisingą atsakymą! Jei balsuojate neigiamai, verta pridėti komentarą tam, kad parašęs suprastų, ką padarė ne taip.
Taip pat galite parinkti vieną atsakymą kaip geriausią pažymėdami jį paspausdami „varnelę“. Paprastai tas atsakymas bus jau gavęs daugiausiai balsų, bet gali būti ir bet kuris jūsų pasirinktas kitas atsakymas.
Klausimai, kurie nusižengia aukščiau išvardintoms taisyklėms (pvz. klausimas kartojasi), turi būti pažymimi paspaudus ant vėliavėlės
mygtuko po klausimu. Klausimai, kurie gaus 5 vėliavėles, bus automatiškai paslėpti.
Panašiai ir visi atsakymai, kurie pažeidžia taisykles (pvz. komentaras, kuris pateiktas kaip atsakymas arba labai užtrukęs atsakymas, kuris nieko naujo neprideda) taip pat turi būti pažymimi vėliavėle.
Ši svetainė turi taškų sistemą, kuriais apdovanojami vartotojai už gerus atsakymus ir gerus klausimus. Jei už jūsų kūrinį balsavo teigiamai - gaunate taškų, jei neigiamai - prarandate taškų.
Bendrai taškai nelabai ką keičia, bet laikui bėgant daugiau taškų surinkę nariai gaus papildomų privilegijų svetainėje, kaip kad galimybę redaguoti ir pataisyti kitų parašytus tekstus.
Teksto formatavimą naudokite negausiai ir tik tam, kad pagerintumėte skaitomumą. Pavyzdžiui, sąrašą pateikite kaip html sąrašą. Jeigu viskas bus paryškinta, tai niekas nebus išskirta!
Svetainėje esantis redaktorius naudoja taip vadinamą Markdown
sistemą, kuri labai paprasta. Pavyzdžiui, kursyvu išskirti tekstą galite jį užrašę kaip *italic*
, o paryškintą tekstą kaip **bold**
. Tekstą cituoti galite pradėdami eilutę su >
. Sąrašai užrašomi naudojant žvaigždutes arba brūkšnelius (ir tarpą) prieš kiekvieną sąrašo elementą.
Redaktoriaus viršuje esančius mygtukus galite naudoti tam, kad lengviau pridėtumėte formatavimą. Ten pat galite pasižiūrėti, kaip tekstas atrodys jį išsaugojus.