Svetainės Taisyklės ir Privatumo politika.
0 balsų
Mokslas ir tikėjimas
Man tiesiog įdomu - taip mažai žinoma apie Kristaus vaikystę ir ką jis veikė iki 30 metų?

1 Atsakymas

+1 balsas

patvirtintas
 
Geriausias atsakymas
Jūsų klausimas yra labai įdomus. Iš tiesų, apie Jėzaus vaikystę ir jaunystę mums žinoma labai mažai. Iš keturių Evangelijų tik dvi – Mato ir Luko – pasakoja apie Jėzaus gimimą ir pirmuosius Jo gyvenimo metus. Mato Evangelija aprašo, kaip Jėzus gimė Betliejuje iš mergelės Marijos, kuri buvo sužadėta su Juozapu. Ji taip pat pasakoja apie išminčių iš Rytų vizitą ir Herodo bandymą nužudyti Jėzų. Luko Evangelija papildo šią istoriją pasakodama apie angelų pasirodymą piemenims ir Jėzaus apipjaustymą bei pateikimą šventykloje. Ji taip pat aprašo vienintelį įvykį iš Jėzaus vaikystės – jo lankymąsi Jeruzalės šventykloje dvylikos metų amžiaus, kur jis stebino savo žiniomis mokytojus.

Apie Jėzaus gyvenimą nuo dvylikos iki trisdešimties metų nieko nežinome. Nėra jokių patikimų istorinių šaltinių, kurie galėtų šią spragą užpildyti. Tik spekuliuojama, kad Jis galbūt dirbo kartu su savo globėju Juozapu kaip stalius ar statybininkas ir gyveno paprastą žydų gyvenimą Galilėjoje. Tik trisdešimties metų amžiaus jis pradėjo savo viešą tarnavimą po to, kai buvo pakrikštytas Jonu Krikštytojo Jordano upėje.

Kodėl apie Jėzaus vaikystę ir jaunystę mums taip mažai pasakyta? Galbūt todėl, kad Evangelijos rašytojai norėjo sutelkti mūsų dėmesį į tai, kas yra svarbiausia – į Jėzaus mokymą, stebuklus, mirtį ir prisikėlimą. Galbūt jie neturėjo daug informacijos apie šiuos laikotarpius arba jiems ji neatrodė reikšminga. O galbūt jie norėjo pabrėžti Jėzaus dieviškumą ir ypatingumą.

Bet kuriuo atveju, mes turime pakankamai informacijos apie tai, kas yra Jėzus Kristus ir kokia yra Jo misija pasaulyje. Mes žinome, kad jis yra Dievo Sūnus ir žmonijos Gelbėtojas. Mes žinome, kad jis mirė už mūsų nuodėmes ant kryžiaus ir prisikėlė iš numirusių. Mes žinome, kad jis yra mūsų Viešpats ir Mokytojas. Mes žinome, kad Jis kviečia mus sekti Jį ir gyventi pagal Dievo valią.
Čia galite užduoti klausimus ir gauti atsakymus iš kitų bendruomenės narių.

48 klausimų

52 atsakymų

183 vartotojų

...