Svetainės Taisyklės ir Privatumo politika.
0 balsų
Įdomu, ką Dievas ir Biblija kalba apie jausmus ir emocijas? Ar turime mes jo lydimi jas išgyventi, perjausti, išbūti tuose jausmuose, ar turim tiesiog juos nustumti į šoną? Rusiškas yra žodis "podavliat", tikriausiai užspausti, neduoti joms išlįsti.
Aš labai daug skaičius apie vaikų psichologiją ir raidą, ir psichologai sako, kad visus jausmus reikia išjausti, nesvarbu ar tai pyktis, ar liūdesys, ar džiaugsmas. Kaip teisingai elgtis?☺

1 Atsakymas

0 balsų
Džiaugiuosi, kad domitės Dievo ir Biblijos mokymu apie jausmus ir emocijas. Tai - svarbi ir aktuali tema mūsų gyvenime. Dievas sukūrė mus pagal Savo atvaizdą ir davė mums gebėjimą jausti bei išreikšti savo emocijas. Jausmai ir emocijos yra Dievo dovana mums, kad galėtume patirti meilę, džiaugsmą, taiką, kantrybę, gerumą, ištikimybę, švelnumą ir susilaikymą. Taip pat jie padeda mums bendrauti su Dievu ir kitais žmonėmis.

Tačiau mes gyvename puolusiame pasaulyje, o tai paveikė ir mūsų emocijas. Kartais patiriame neigiamus ar netinkamus jausmus, tokius kaip pyktis, liūdesys, baimė, nerimas, pavydas, neapykanta ar panieka. Šie jausmai gali būti sukelti įvairių aplinkybių ar įvykių, kurie mus sužeidžia ar įskaudina. Jie gali būti ir mūsų nuodėmingos prigimties rezultatas, kai mes patys nesilaikome Dievo įsakymų ar nepasitikime Jo žodžiu.

Kaip turime elgtis su savo jausmais ir emocijomis? Ar turime juos visuomet išreikšti ar visuomet užgniaužti? Biblija atsako - nei viena, nei kita. Neturime ignoruoti ar slėpti savo jausmų, nes tai gali sukelti dar didesnių problemų mūsų sielai ir kūnui. Tačiau neturime ir leisti mūsų jausmams valdyti mūsų elgesį ar sprendimus, nes tai gali pakenkti mums patiems ar kitiems žmonėms. Turime atpažinti ir pripažinti savo jausmus prieš Dievą ir pasitikėti Jo malone ir pagalba.

Biblijoje yra mums pavyzdys - Dovydas, kuris dažnai psalmėse rašė apie savo jausmus ir emocijas. Jis buvo drąsus ir nuoširdus prieš Dievą ir išreiškė savo pyktį, liūdesį, baimę, nerimą, džiaugsmą, dėkingumą ir garbinimą. Jis taip pat prašė Dievo atleidimo už savo nuodėmes ir klaidas. Jis neignoravo ar neslėpė savo jausmų, bet jis taip pat neleido jiems nukreipti jo nuo Dievo valios ar meilės.

Turime sekti Dovydo pavyzdžiu ir kreiptis į Dievą su savo jausmais ir emocijomis. Mes turime prašyti Jo išminties ir vadovavimo – kaip mums elgtis su savo jausmais. Turime skaityti Jo žodį ir rasti Jo pažadus ir tiesas apie mus ir mūsų gyvenimą. Turime bendrauti su kitais tikinčiais ir ieškoti jų paramos ir patarimo. Turime būti atviri Jo vedimui ir leisti Jam keisti mūsų širdis.

Dievas nori, kad emociniu požiūriu būtume sveiki. Jis nori, kad jaustumėme Jo meilę ir ramybę. Jis nori, kad mylėtume kitus kaip save. Jis nori, kad būtume laimingi ir džiaugtumėmės gyvenimu.
Čia galite užduoti klausimus ir gauti atsakymus iš kitų bendruomenės narių.

48 klausimų

52 atsakymų

183 vartotojų

...